Sepetim (0) Toplam: 0,00

13 Eylül 1983, İstanbul doğumlu. 2002 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme B.lümü’ne girdi. Üniversite hayatı boyunca kısa film atölyelerine ve seminerlere katıldı. 2009 yılında Kadir Has Üniversitesi, Film ve Drama Yüksek Lisansı’na Yapımcılık Bölümü’nde başladı. 2011 yılında mezuniyet projesini tamamlamak için gittiği ABD’de 9 ay kaldı ve 2012 yılında mezun oldu. 2014 yılında Pulitzer Ödüllü gazeteci John F. Burns’ün bir makalesinden esinlenerek “The Blue Man” isimli ilk uzun metraj film çalışmasını tamamladı.

Savaş ve Kadın Hakları’nı konu alan film, çeşitli ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildikten sonra 23 Mayıs 2014 tarihinde gişeye girdi. 2015 yılının Aralık ayında bu filmden ve basında 3 Ağustos 2015 günü “O anne bebeğinin ismini Barış koydu” başlığıyla yayınlanan haberden yola çıkarak yazdığı ilk roman Karanlık Yoldaki Gölge yayınlandı. Şu an Vipsaş bünyesinde dijital restorasyon sanatçısı olarak çalışmakta ve eski Türk filmlerini yenilemektedir. ‘Değirmen’ ikinci kitabıdır.

Yönetmen, yazar, şarkıcı ve besteci Utku Çelik, 14 Temmuz 2017 Cuma günü geçirdiği elim bir kaza sonucunda hayatını kaybetti.

 

 

Arama sonucunda hiçbir kayıt bulunamadı.
İsterseniz aşağıdaki formu kullanarak daha detaylı arama yapabilirsiniz.
-
0
Kapat